Училищата в страната вече могат за заявят интерес към програма “Училища за пример”

Регистрацията на сайта позволява на училищата да получат подробна информация за ангажиментите и възможностите в програмата, съвети и препоръки за подготовка на своите кандидатури

Всички училища в България вече могат да заявят предварителен интерес към програма “Училища за пример” на фондация “Заедно в час”. Тя е единствената обучителна програма в България за цели училищни екипи, която ги подкрепя едновременно да подобряват управленските си практики и да осъвременяват своите преподавателски методи.
В специална кратка регистрационна форма училищата могат да се запишат преди отваряне на официалното кандидатстване през януари 2023 г. и да получат:
- Насоки и съвети за успешна кандидатура за випуск 2023-2025.
- Информация за възможностите, които предлага програмата – обучителни курсове, обучителни модули, квалификационни кредити, менторска подкрепа и др.
- Информация за очакваните ангажименти – времева рамка и професионална заетост;
- Първи да разберат при отваряне на кандидатстването за новия випуск и възможност за задаване на въпроси, свързани с кандидатстването.
“Училищните екипи традиционно са значително натоварени през цялата учебна година. Много директори споделиха, че имат нужда от повече информация и възможности да се запознаят с програмата предварително. Затова и подготвихме специална опция за “заявка на интерес” за всички училища, които искат да получат допълнителни детайли, да задълбочат разбирането си за програмата, но още се колебаят дали е подходяща за техния екип в този момент.”, споделя Калин Баев, старши специалист „Развитие на партньорска мрежа” в “Заедно в час”.
“Заедно в час” започна “Училища за пример” през 2020 година. Двугодишната програма обхваща към момента близо 70 училища от 22 области на страната с разнообразен профил и предизвикателства. В рамките на програмата училищата преминават през специализирани педагогически и лидерски обучения на живо и онлайн, запознават се с разнообразни ресурси, инструменти и материали от български класни стаи и световния опит. Всяко училище има възможност да учи чрез преживяване и да прилага наученото, като го адаптира за своя контекст и нужди с подкрепата на ментори – опитни учители, директори и образователни експерти.
Обратната връзка от училищата показва, че учителите и директорите намират в програмата смисъл, полза и добавена стойност. Участниците споделят, че програмата подобрява ученето и резултатите на учениците, както и квалификацията на самите училищни екипи.
Повече за програма “Училища за пример” прочетете тук.
Прочетете още:
Нови 24 училища подобряват управлението и преподавателските си практики с “Училища за пример”
Училище за пример: СУ „Панайот Волов“, Шумен
Какво споделят за “Училища за пример” участниците от първия випуск